Home Maqedoni Moti sot në RMV

Moti sot në RMV

Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe me diell.

Gjatë fundit të ditës do të ketë kushte për reshje lokale të shiut, ndërsa në pjesën malore do të ketë kushte për reshje të borës.

Do të fryjë një erë e fortë në drejtim të pjesës jugperëndimore të vendit.

Temperaturat maksimale do të lëvizin prej 9 deri në 18 gradë celsius.