Home Sport ‘Ne jemi me ju’! Video prekëse/ Gjithë stadiumi në këmbë për lojtarin...

‘Ne jemi me ju’! Video prekëse/ Gjithë stadiumi në këmbë për lojtarin ukrainas, i jepet shiriti i kapitenit, ai shpërthen në lot

Futbollisti Roman Yaremchuk është emocionuar jashtë mase me pritjen që i bënë tifozët e Benficas.

Teksa po bëhej gati të futej në fushë në minutën e 62-të, lojtari merrte ovacione nga mbështetësit e skuadrës.

Yaremchuk tentoi të ndalonte lotët e tij, por kishte të pamundur pas duartrokitjeve të lojtarëve që po e mbështesnin atë shkaku që vendi i tij, Ukraina po kalon nëpër një periudhë të vështirë.

Natyrisht se kjo situatë e lojtarit ukrainas është mëse e kuptueshme, duke ditur se vendi i tij është duke u sulmuar nga Rusia.

Tashmë kanë filluar sanksionet ndaj rusëve nga FIFA, dhe me gjasë do të ndodhë përjashtimi i tyre nga të gjitha garat.