Kosova

Hoxha: Sindikalistët e kanë interesin të lidhur me pagën, nuk përfaqësojnë dinjitetshëm

Dibran Hoxha, aktivist i shoqërisë civile ka thënë se sindikatat që nuk përfaqësojnë interesat e punëtorëve duhet të përjashtohen nga ndihma e shtetit. Sipas...

Maqedoni

Prej sot do të mbyllet për nëntë muaj rruga regjionale Veles – Gradsko

Për arsye të rikonstruktimit të rrugës P1102, rruga Veles – Gradsko, prej sot do të mbyllet për 9 muajt e ardhshëm, thotë LAMM. Për arsye...

Tre komisione në Kuvendin e RMV-së sot mbajnë mbledhje

Në Kuvend sot mbledhje do të mbajnë Komisioni për Çështje Evropiane, për Mbrojtje dhe Siguri dhe Komisioni Ligjdhënës-Juridik. Anëtarët e Komisionit për Çështje Evropiane mes...

Tre komisione në Kuvendin e RMV-së sot mbajnë mbledhje

Në Kuvend sot mbledhje do të mbajnë Komisioni për Çështje Evropiane, për Mbrojtje dhe Siguri dhe Komisioni Ligjdhënës-Juridik. Anëtarët e Komisionit për Çështje Evropiane mes...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, ndërsa në pjesët perëndimore të vendit me vranësira dhe...

Shqipëri

Shqipëria e pëson në minutën e 97, Liga e Kombeve për t’u harruar

Shqipëria e mbylli pa fitore këtë edicion të Ligës së Kombeve! Kuqezinjtë barazuan 1 me 1 me Islandën në “Air Albania” duke...

Dështimi në Ligën e Kombeve/ Tifozët kuqezi kontestojnë trajnerin dhe lojtarët

Mbyllet në mënyrën më të keqe të mundshme ky edicion i Ligës së Kombeve për Shqipërinë! Barazimi i pësuar nga Islanda në minutën...

Sport

Showbiz

TË GJITHA LAJMET

Bislimi thotë se liberalizimi i vizave është një çështje që po trajtohet me përparësi

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Kosovës, Besnik Bislimi, në “Konferencën Rajonale të Misioneve Norvegjeze në Evropën Juglindore”, ka...

Punët ishin lënë në gjysmë nga komunat, ministri Krasniqi fillon inspektimin

Vetëm 10.2 për qind të projekteve që ka financuar Ministria e Administrimit dhe Pushtetit Lokal për komunat, janë zbatuar deri tani. E kjo shifër...

Zjarr në një magazinë në Sarandë/ Lëndohet roja, niset drejt Tiranës

Sot, rreth orës 22:15, në vendin e quajtur “Ish-ushqimorja”, Sarandë, në një magazinë elektroshtëpiakesh, ka rënë zjarr në kabinën e vendrojës, ku...

Muja: Përbërja e SBAShK-ut reflekton impulse politike të PAN-it

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje(LVV), Armend Muja në lidhje me grevat e përgjithshme dhe deklaratat e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti se sindikalistët janë...

PS ndryshime në 3 qarqe/ Zhvendoset Spiropali, rikthehet Majko, Ahmetaj mbetët pa asnjë post

Pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Socialiste është bërë me dije se janë bërë tre ndryshime të rëndësishme në drejtimin politik të...

Bytyqi: 700 mijë persona janë larguar nga Maqedonia, mbi 90 përqind e të papunëve janë të paaftë për tregun e punës

Për tetë vite nga Maqedonia janë larguar 700 mijë persona duke krijuar kështu boshllëk në tregun e punës. Zv. kryeministri për çështje ekonomike Fatmir Bytyqi...

Betohet ambasadorja e re amerikane për Maqedoninë e Veriut

Në një ceremoni në Departamentin e Shtetit të SHBA-së, Angela Aggeler u betua si ambasadorja e re e SHBA-së në Republikën e Maqedonisë së...

Betohet ambasadorja e re amerikane për Maqedoninë e Veriut

Në një ceremoni në Departamentin e Shtetit të SHBA-së, Angela Aggeler u betua si ambasadorja e re e SHBA-së në Republikën e Maqedonisë së...

Lajmet e fundit

Prej sot do të mbyllet për nëntë muaj rruga regjionale Veles – Gradsko

Për arsye të rikonstruktimit të rrugës P1102, rruga Veles – Gradsko, prej sot do të mbyllet për 9 muajt e ardhshëm, thotë LAMM. Për arsye...

Tre komisione në Kuvendin e RMV-së sot mbajnë mbledhje

Në Kuvend sot mbledhje do të mbajnë Komisioni për Çështje Evropiane, për Mbrojtje dhe Siguri dhe Komisioni Ligjdhënës-Juridik. Anëtarët e Komisionit për Çështje Evropiane mes...

Tre komisione në Kuvendin e RMV-së sot mbajnë mbledhje

Në Kuvend sot mbledhje do të mbajnë Komisioni për Çështje Evropiane, për Mbrojtje dhe Siguri dhe Komisioni Ligjdhënës-Juridik. Anëtarët e Komisionit për Çështje Evropiane mes...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, ndërsa në pjesët perëndimore të vendit me vranësira dhe...

Opinione

Ordanovski: Pa BDI-në nuk mund të mbijetoj asnjë qeveri e LSDM-së apo VMRO-së

Ali Ahmeti ndaloi! Mjafton që VMRO-DPMNE dhe LSDM vazhdimisht (dhe vite me radhë) të akuzojnë BDI-në për përfshirje të zyrtarëve të saj dhe liderëve...

Jovanovski: Njerëzit në Maqedoni duhet të lexojnë më shumë

Pse të filloni një revistë tani që duhet të filloni të shijoni qetësinë e daljes në pension? Kjo ishte pyetja që ia bëra babait...