Kosova

Hoxha: Sindikalistët e kanë interesin të lidhur me pagën, nuk përfaqësojnë dinjitetshëm

Dibran Hoxha, aktivist i shoqërisë civile ka thënë se sindikatat që nuk përfaqësojnë interesat e punëtorëve duhet të përjashtohen nga ndihma e shtetit. Sipas...

Maqedoni

Prej sot do të mbyllet për nëntë muaj rruga regjionale Veles – Gradsko

Për arsye të rikonstruktimit të rrugës P1102, rruga Veles – Gradsko, prej sot do të mbyllet për 9 muajt e ardhshëm, thotë LAMM. Për arsye...

Tre komisione në Kuvendin e RMV-së sot mbajnë mbledhje

Në Kuvend sot mbledhje do të mbajnë Komisioni për Çështje Evropiane, për Mbrojtje dhe Siguri dhe Komisioni Ligjdhënës-Juridik. Anëtarët e Komisionit për Çështje Evropiane mes...

Tre komisione në Kuvendin e RMV-së sot mbajnë mbledhje

Në Kuvend sot mbledhje do të mbajnë Komisioni për Çështje Evropiane, për Mbrojtje dhe Siguri dhe Komisioni Ligjdhënës-Juridik. Anëtarët e Komisionit për Çështje Evropiane mes...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, ndërsa në pjesët perëndimore të vendit me vranësira dhe...

Shqipëri

Shqipëria e pëson në minutën e 97, Liga e Kombeve për t’u harruar

Shqipëria e mbylli pa fitore këtë edicion të Ligës së Kombeve! Kuqezinjtë barazuan 1 me 1 me Islandën në “Air Albania” duke...

Dështimi në Ligën e Kombeve/ Tifozët kuqezi kontestojnë trajnerin dhe lojtarët

Mbyllet në mënyrën më të keqe të mundshme ky edicion i Ligës së Kombeve për Shqipërinë! Barazimi i pësuar nga Islanda në minutën...

Sport

Showbiz

TË GJITHA LAJMET

Betohet ambasadorja e re amerikane për Maqedoninë e Veriut

Në një ceremoni në Departamentin e Shtetit të SHBA-së, Angela Aggeler u betua si ambasadorja e re e SHBA-së në Republikën e Maqedonisë së...

Betohet ambasadorja e re amerikane për Maqedoninë e Veriut

Në një ceremoni në Departamentin e Shtetit të SHBA-së, Angela Aggeler u betua si ambasadorja e re e SHBA-së në Republikën e Maqedonisë së...

Betohet ambasadorja e re amerikane për Maqedoninë e Veriut

Në një ceremoni në Departamentin e Shtetit të SHBA-së, Angela Aggeler u betua si ambasadorja e re e SHBA-së në Republikën e Maqedonisë së...

Betohet ambasadorja e re amerikane për Maqedoninë e Veriut

Në një ceremoni në Departamentin e Shtetit të SHBA-së, Angela Aggeler u betua si ambasadorja e re e SHBA-së në Republikën e Maqedonisë së...

Kurti: Në tetor do të hapet aplikimi për shtesat për fëmijët e lindur në vitin 2011

Të martën e 27 shtatorit, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se afro 200 mijë fëmijë dhe mbi 20 mijë...

81 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik, Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 787 testime...

Mediat e VMRO-së nxisin lajme për “perçarje” në BDI

Ka mjaftuar gjithmonë qoftë edhe një deklaratë e vetme të del nga selia e partisë më të madhe shqiptare në Maqedoninë e Veriut, BDI,...

Shaqiri me rastin e Ditës Europiane të Gjuhëve

Shaqiri me rastin e Ditës Europiane të Gjuhëve: tejkalimi i barierës gjuhësore është hapi i parë për afrimin e popujve dhe komuniteteve të ndryshme...

Lajmet e fundit

Prej sot do të mbyllet për nëntë muaj rruga regjionale Veles – Gradsko

Për arsye të rikonstruktimit të rrugës P1102, rruga Veles – Gradsko, prej sot do të mbyllet për 9 muajt e ardhshëm, thotë LAMM. Për arsye...

Tre komisione në Kuvendin e RMV-së sot mbajnë mbledhje

Në Kuvend sot mbledhje do të mbajnë Komisioni për Çështje Evropiane, për Mbrojtje dhe Siguri dhe Komisioni Ligjdhënës-Juridik. Anëtarët e Komisionit për Çështje Evropiane mes...

Tre komisione në Kuvendin e RMV-së sot mbajnë mbledhje

Në Kuvend sot mbledhje do të mbajnë Komisioni për Çështje Evropiane, për Mbrojtje dhe Siguri dhe Komisioni Ligjdhënës-Juridik. Anëtarët e Komisionit për Çështje Evropiane mes...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, ndërsa në pjesët perëndimore të vendit me vranësira dhe...

Opinione

Ordanovski: Pa BDI-në nuk mund të mbijetoj asnjë qeveri e LSDM-së apo VMRO-së

Ali Ahmeti ndaloi! Mjafton që VMRO-DPMNE dhe LSDM vazhdimisht (dhe vite me radhë) të akuzojnë BDI-në për përfshirje të zyrtarëve të saj dhe liderëve...

Jovanovski: Njerëzit në Maqedoni duhet të lexojnë më shumë

Pse të filloni një revistë tani që duhet të filloni të shijoni qetësinë e daljes në pension? Kjo ishte pyetja që ia bëra babait...