Kosova

Maqedoni

Prej sot do të mbyllet për nëntë muaj rruga regjionale Veles – Gradsko

Për arsye të rikonstruktimit të rrugës P1102, rruga Veles – Gradsko, prej sot do të mbyllet për 9 muajt e ardhshëm, thotë LAMM. Për arsye...

Tre komisione në Kuvendin e RMV-së sot mbajnë mbledhje

Në Kuvend sot mbledhje do të mbajnë Komisioni për Çështje Evropiane, për Mbrojtje dhe Siguri dhe Komisioni Ligjdhënës-Juridik. Anëtarët e Komisionit për Çështje Evropiane mes...

Tre komisione në Kuvendin e RMV-së sot mbajnë mbledhje

Në Kuvend sot mbledhje do të mbajnë Komisioni për Çështje Evropiane, për Mbrojtje dhe Siguri dhe Komisioni Ligjdhënës-Juridik. Anëtarët e Komisionit për Çështje Evropiane mes...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, ndërsa në pjesët perëndimore të vendit me vranësira dhe...

Shqipëri

Ishte duke ecur me biçikletë mbi urë, përfundon në lumë një burrë në Lezhë

Një person është lënduar teksa është rrëzuar nga ura e trenit në Ishull Lezhë.   Personi ka qenë duke levizur mbi urë me biçiletë...

Shqipëria e pëson në minutën e 97, Liga e Kombeve për t’u harruar

Shqipëria e mbylli pa fitore këtë edicion të Ligës së Kombeve! Kuqezinjtë barazuan 1 me 1 me Islandën në “Air Albania” duke...

Sport

Showbiz

TË GJITHA LAJMET

Në Bllacë parandalohet kontrabandë e arit në vlerë të 156 mijë eurove

Doganat e Maqedonisë njoftojnë se gjatë ditës së djeshme në pikën kufitare në Bllacë, në një automjet i cili ishte paraqitur për të dal...

Spasovski: MPB dje konfiskoi 1.6 ton drogë në vlerë prej 3.2 milionë eurove

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në konferencë për shtyp tha se në dy aksionet e djeshme të MPB-së në dy lokacione të...

Saimir Tahiri do ta kryejë dënimin në burgun e Fierit

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri do të vuajë dënimin e tij në burgun e Fierit. Burimet për gazetaren Anila Hoxha, thanë se vendimi është...

Ekonomia e Kosovës do të ketë probleme serioze, shkak rritja e çmimit të rrymës!

Mbajeni në mend! Rritja e çmimit të rrymës do të shkaktojë probleme serioze në ekonominë e Kosovës. Do të ndikojë drejtpërdrejt në rritjen e...

Arifi takoi drejtorin e Shoqatës TIKA, Halim Omer Sogut

Ditën e sotme kryetari i Likovës, Erkan Arifi ka realizuar takim me drejtorin e Shoqatës TIKA, Halim Omer Sogut. Në këtë takim Arifi dhe...

Deklarata e Prindon Sadriut thirrje për linç dhe dhunë ndaj gazetarëve nga një përfaqësues i “pushtetit të ri”

Deklarata e Prindon Sadriut (Zoteri i Parë, Shef i misionit tonë në Shkup) është sulmi më i rëndë mbi mediat dhe gazetarët. Është thirrje...

Shtetësitë e RMV-s nuk dorëzohen deri sa të kontrollohet nga Agjencia për Siguri Nacionale

Nuk do të jepen shtetësitë deri sa të bëhen kontrollimet nga Agjencia për Siguri Nacionale. Kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski theksoi se kupton problemin...

Ilir Meta: Jam Ilir Meta o super budallenj, ata që kujtojnë se do varrosin pluralizmin de facto, ta harrojnë

Presidenti Ilir Meta ka thënë në një deklaratë për mediat se nuk do të largohet nga Presidenca para datës 24 korrik. Ai tha se do...

Lajmet e fundit

Ishte duke ecur me biçikletë mbi urë, përfundon në lumë një burrë në Lezhë

Një person është lënduar teksa është rrëzuar nga ura e trenit në Ishull Lezhë.   Personi ka qenë duke levizur mbi urë me biçiletë...

Prej sot do të mbyllet për nëntë muaj rruga regjionale Veles – Gradsko

Për arsye të rikonstruktimit të rrugës P1102, rruga Veles – Gradsko, prej sot do të mbyllet për 9 muajt e ardhshëm, thotë LAMM. Për arsye...

Tre komisione në Kuvendin e RMV-së sot mbajnë mbledhje

Në Kuvend sot mbledhje do të mbajnë Komisioni për Çështje Evropiane, për Mbrojtje dhe Siguri dhe Komisioni Ligjdhënës-Juridik. Anëtarët e Komisionit për Çështje Evropiane mes...

Tre komisione në Kuvendin e RMV-së sot mbajnë mbledhje

Në Kuvend sot mbledhje do të mbajnë Komisioni për Çështje Evropiane, për Mbrojtje dhe Siguri dhe Komisioni Ligjdhënës-Juridik. Anëtarët e Komisionit për Çështje Evropiane mes...

Opinione

Ordanovski: Pa BDI-në nuk mund të mbijetoj asnjë qeveri e LSDM-së apo VMRO-së

Ali Ahmeti ndaloi! Mjafton që VMRO-DPMNE dhe LSDM vazhdimisht (dhe vite me radhë) të akuzojnë BDI-në për përfshirje të zyrtarëve të saj dhe liderëve...

Jovanovski: Njerëzit në Maqedoni duhet të lexojnë më shumë

Pse të filloni një revistë tani që duhet të filloni të shijoni qetësinë e daljes në pension? Kjo ishte pyetja që ia bëra babait...