Home Sport Pedri: “Mund t’ia dalim të jemi favorit në Europa League”

Pedri: “Mund t’ia dalim të jemi favorit në Europa League”

Mesfushori i Barcelonës, Pedri, këmbëngul se ata mund të përballojnë të jenë favoritët e Europa League përpara përballjes me Napolin.

Blaugranët po garojnë në një fazë të re te Ligës së Evropës, në të cilën ata që braktisin Ligën e Kampionëve përballen me nënkampionët e fazës së grupeve në një ndeshje play-offi për t’u bashkuar me fituesin e grupeve në raundin e 16-të.

Pedri u pyet nëse lojtarët e ndjenin peshën e të qenit favorit për kompeticionin, duke qenë se ata janë mësuar të luajnë dhe të konkurrojnë për Champions League.

“Nuk mendoj se është një peshë [për ne], the Pedri në konferencën për shtyp.

“Sa herë që luajmë në Ligën e Kampionëve, ne jemi favoritët sepse jemi Barcelona. Mendoj se pesha [e pritjes] është gjithmonë e njëjtë sepse jemi mësuar të fitojmë”./Arbresh.info