Home Maqedoni RMV do ti heq certifikatat kur të ulet numri i të infektuarve

RMV do ti heq certifikatat kur të ulet numri i të infektuarve

Në mënyrë që Maqedonia të heqë certifikatat për Covid, do të duhet të zvogëlohet numri i personave të infektuar me koronavirus, përcjell FLAKA.

Kështu ka thënë zëdhënësi i Komisionit për Sëmundje Infektive Zllate Mehmedoviq, i cili ka theksuar se certifikatat janë në fuqi për të parandaluar përhapjen e virusit.

Kur të kemi një situatë më të mirë epidemiologjike dhe shifrat nuk do të jenë aq të larta, mund të flasim për heqjen e masës së certifikatave”, tha Mehmedoviq