Home Uncategorized Si të pastroni kutitë plastike në vetëm pak sekonda

Si të pastroni kutitë plastike në vetëm pak sekonda

Nuk ka asgjë më të keqe se një enë plastike me erë të keqe, të njollosur, por që keni tentuar ta lani.

Kush dëshiron të vendosë mbetjet e freskëta në diçka që duket sikur duhet të kthehet menjëherë në pjatalarëse? Pra, cila është përgjigjja kur bëhet fjalë për mënyrën e pastrimit të tyre?

Shumica prej nesh kanë enë plastike të vendosura në dollapët e kuzhinës për mbetjet kur nuk mund të përfundojmë një vakt. Por sa prej tyre duken të turbullta pasi mbajnë salcë makaronash, supa dhe ushqime të tjera për disa ditë? Nëse keni menduar se duhet të pranoni të jetoni me kontejnerë të lyer, mendojeni përsëri – ekziston një mënyrë super e lehtë për të pastruar të njollosur që funksionon në vetëm disa sekonda!

Hilja nga TikTok

Një grua e quajtur Adi Kempler ndau sekretin e saj për të hequr qafe njollat ​​e yndyrshme të enëve plastike në rrjetet sociale dhe truku i thjeshtë po shpërndan shumë mendje. Gjithçka që ju nevojitet është pak sapun i zakonshëm për enët, disa copa të një peshqiri letre dhe ujë të ngrohtë nga rubineti juaj. Shkundni të gjitha dhe shikoni që njollat ​​të zhduken!

Më shumë se tre milionë shikime dhe mijëra komente erdhën më vonë, shikuesit pranuan se ky ilaç i butë po ndryshon jetën.