Home Maqedoni Xhaferi përkujtoi Abdilaqim Ademin në katër vjetorin e vdekjes së tij

Xhaferi përkujtoi Abdilaqim Ademin në katër vjetorin e vdekjes së tij

Kryeparlamentari Xhaferi sot ka përkujtuar mikun e tij, Abdilaqim Ademi në katër vjetorin e vdekjes.
“Përkujtoj me ndjenjë të thellë dhimbjeje shokun tonë të dashur, njeriun zemërgjerë, politikanin mendjemprehtë dhe bashkëpartiakun besnik, të respektuarin Abdilaqim Ademi – Qimon tonë, gjurmët, fytyra dhe vepra e të cilit do të vazhdojnë të jetojë në ne përgjithmonë. Qoftë i përjetshëm kujtimi për ty!”