Lajmet e fundit

VMRO-DPMNE dhunon Kuvendin dhe shkakton incident

Madje, të njejtët janë afruar deri tek foltorja e sallës së komisionit për të nxitur edhe më shumë tensione derisa kanë dashur të nxjerin...

Grubi: Autostradë nga Bllaca me Kosovën e gjer në Qafë Thanë me Shqipërinë

Sot, Kuvendi miratoi garancionin e huamarrjes për ndërtimin e aksit rrugor nga vendkalimi kufitar Bllacë deri tek nyja lidhëse Stenkovec në Shkup.   Për nënaksin e...

BEG-ut i merren të gjitha licencat, Bekteshi e mban premtimin (Foto)

Ashtu siç kishte paralajmëruar ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, BEG nga tetori nuk do t’i ngrohë më shkupjanët. KRE i mori të gjitha licencat e...

Bekteshi: Kërçova po bëhet e gjelbër, e para sa i përket tranzicionit energjetik!

Kuvendi miratoi Ligjin për huanë për financimin e ndërtimit e elektranës fotovoltaike në Oslomej, projekt i EMV-së në kuadër të tranzicionit energjetik të vendit. Ndërtimi...

Maqedoni

VMRO-DPMNE dhunon Kuvendin dhe shkakton incident

Madje, të njejtët janë afruar deri tek foltorja e sallës së komisionit për të nxitur edhe më shumë tensione derisa kanë dashur të nxjerin...

Grubi: Autostradë nga Bllaca me Kosovën e gjer në Qafë Thanë me Shqipërinë

Sot, Kuvendi miratoi garancionin e huamarrjes për ndërtimin e aksit rrugor nga vendkalimi kufitar Bllacë deri tek nyja lidhëse Stenkovec në Shkup.   Për nënaksin e...

BEG-ut i merren të gjitha licencat, Bekteshi e mban premtimin (Foto)

Ashtu siç kishte paralajmëruar ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, BEG nga tetori nuk do t’i ngrohë më shkupjanët. KRE i mori të gjitha licencat e...

Bekteshi: Kërçova po bëhet e gjelbër, e para sa i përket tranzicionit energjetik!

Kuvendi miratoi Ligjin për huanë për financimin e ndërtimit e elektranës fotovoltaike në Oslomej, projekt i EMV-së në kuadër të tranzicionit energjetik të vendit. Ndërtimi...

Rajon

Sport

Showbiz

TË GJITHA LAJMET

VMRO-DPMNE dhunon Kuvendin dhe shkakton incident

Madje, të njejtët janë afruar deri tek foltorja e sallës së komisionit për të nxitur edhe më shumë tensione derisa kanë dashur të nxjerin...

Grubi: Autostradë nga Bllaca me Kosovën e gjer në Qafë Thanë me Shqipërinë

Sot, Kuvendi miratoi garancionin e huamarrjes për ndërtimin e aksit rrugor nga vendkalimi kufitar Bllacë deri tek nyja lidhëse Stenkovec në Shkup.   Për nënaksin e...

BEG-ut i merren të gjitha licencat, Bekteshi e mban premtimin (Foto)

Ashtu siç kishte paralajmëruar ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, BEG nga tetori nuk do t’i ngrohë më shkupjanët. KRE i mori të gjitha licencat e...

Bekteshi: Kërçova po bëhet e gjelbër, e para sa i përket tranzicionit energjetik!

Kuvendi miratoi Ligjin për huanë për financimin e ndërtimit e elektranës fotovoltaike në Oslomej, projekt i EMV-së në kuadër të tranzicionit energjetik të vendit. Ndërtimi...

Maleski vlereson lartë ministrin Osmani: Propozimi francez, sukses marramendës diplomatik

Suksesi në skenën ndërkombëtare dhe këmbëngulja e Ministrit të Punëve të Jashtme, Bujar Osmani është vlerësuar pafundësisht nga profesori universitar dhe njohësi i rrethanave...

Kabineti i Macron: Është bërë një gabim i paqëllimshëm gjatë përdorimit të fjalës “maqedonasit e veriut”!

Ministria e Punëve të Jashtme bën të ditur se ministri Bujar Osmani sot ka zhvilluar një bisedë telefonike me kabinetin e presidentit francez, nga...

Opinione

Ordanovski: Pa BDI-në nuk mund të mbijetoj asnjë qeveri e LSDM-së apo VMRO-së

Ali Ahmeti ndaloi! Mjafton që VMRO-DPMNE dhe LSDM vazhdimisht (dhe vite me radhë) të akuzojnë BDI-në për përfshirje të zyrtarëve të saj dhe liderëve...

Jovanovski: Njerëzit në Maqedoni duhet të lexojnë më shumë

Pse të filloni një revistë tani që duhet të filloni të shijoni qetësinë e daljes në pension? Kjo ishte pyetja që ia bëra babait...