Rajoni

Hoxha: Bashkimi me Shqipërinë nuk ka të bëjë me vullnetin tonë por me pamundësinë për të realizuar atë

Analisti Ylli Hoxha ka thënë se bashkimi i Kosovës dhe Shqipërisë është vendim i vështirë gjeostrategjik sepse mënyra si kemi arrit tek liria,...

110 vjetori i pavarësisë/ Ndërtesa më e lartë në botë, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi

Në 110-vjetorin e Pavarësisë, kulla më e lartë në botë, Burj Khalifa është veshur me ngjyrat e flamurit shqiptar.   “#BurjKhalifa ndez dritat me...

Maqedoni

Presidenti i Gjermanisë nesër vjen në Shkup

Presidenti i Republikës Federale të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, nesër vjen për vizitë zyrtare dyditore në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Vizita e Steinmeier , sipas...

LSDM: Arsovska dhe VMRO-DPMNE krijuan kaos në Shkup

“Paaftësia e VMRO-DPMNE-së e solli në kolaps transportin publik dhe krijoi kaos në funksionimin e qytetit të Shkupit”. Kështu shprehen sot nga Lidhja Social...

“E prekshme dhe mbresëlënëse” – Rama flet për gjendjen e shqiptarëve në Maqedoni

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shprehur besimin se së shpejti do të bëhet njohja përfundimtare e Kosovës, në mbledhjen e përbashkët të dy...

Bllokohen disa rrugë në Shkup, protestojnë drejtuesit e më shumë se 30 autobusëve

Transportuesit privatë të përfshirë në Transportin Publik të Linjave sot prej orës 7:00 me më shumë se 30 autobusë protestojnë me bllokimin e plotë...

Bota

Elon Musk detyron përdoruesit e Twitter me verifikim blu të paguajnë 8 dollarë

Përdoruesit e rrjetit social Twitter që kanë shpenzuar vite duke gjeneruar audiencën e tyre dhe kanë arritur verifikimin e shumëpritur të llogarisë së tyre...

Sherr me thika e shkopinj mes bandave në Itali, vritet 45-vjeçari shqiptar

Përplasja mes bandave në zonën mes Fierit dhe Trevisos në Itali Ika marrë jetën një shqiptari nga Kosova. Sherri masiv në park, ku u përfshinë...

Sport

Showbiz

TË GJITHA LAJMET

Hoxha: Bashkimi me Shqipërinë nuk ka të bëjë me vullnetin tonë por me pamundësinë për të realizuar atë

Analisti Ylli Hoxha ka thënë se bashkimi i Kosovës dhe Shqipërisë është vendim i vështirë gjeostrategjik sepse mënyra si kemi arrit tek liria,...

110 vjetori i pavarësisë/ Ndërtesa më e lartë në botë, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi

Në 110-vjetorin e Pavarësisë, kulla më e lartë në botë, Burj Khalifa është veshur me ngjyrat e flamurit shqiptar.   “#BurjKhalifa ndez dritat me...

Mustafi: Serbia është e vetmja që e ndalon me ligj flamurin kombëtar shqiptar

Kryetar i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafi ka thënë se në Serbi ekzistojnë 23 Këshilla Kombëtare të Pakicave Nacionale dhe i vetmi këshill...

Dua Lipa elektrizon Tiranën/ “Ndizet” atmosfera në koncertin për 110 vjetorin e Pavarësisë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, është ngjitur në skenën e koncertit të 110 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.   Dua Lipa ka...

Sveçla e Bislimi së bashku me pjesëtarët e policisë e festojnë 28 Nëntorin me fli në veri të vendit

Ministri i Punëve të Brendshëm, Xhela Sveçla së bashku me zëvendëskryeministrin e Kosovës , Besnik Beslimin, kanë publikuar fotografi duke e festuar 28...

Konflikt në zyrat e PD në Kurbin/ Qëllohet me armë zjarri në ajër, autori largohet nga vendngjarja

Të shtëna me armë janë regjistruar mbrëmjen e sotme në Kurbin.   Burime paraprake për Vizion Plus bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur...

Lajmet e fundit

Hoxha: Bashkimi me Shqipërinë nuk ka të bëjë me vullnetin tonë por me pamundësinë për të realizuar atë

Analisti Ylli Hoxha ka thënë se bashkimi i Kosovës dhe Shqipërisë është vendim i vështirë gjeostrategjik sepse mënyra si kemi arrit tek liria,...

110 vjetori i pavarësisë/ Ndërtesa më e lartë në botë, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi

Në 110-vjetorin e Pavarësisë, kulla më e lartë në botë, Burj Khalifa është veshur me ngjyrat e flamurit shqiptar.   “#BurjKhalifa ndez dritat me...

Mustafi: Serbia është e vetmja që e ndalon me ligj flamurin kombëtar shqiptar

Kryetar i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafi ka thënë se në Serbi ekzistojnë 23 Këshilla Kombëtare të Pakicave Nacionale dhe i vetmi këshill...

Dua Lipa elektrizon Tiranën/ “Ndizet” atmosfera në koncertin për 110 vjetorin e Pavarësisë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, është ngjitur në skenën e koncertit të 110 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.   Dua Lipa ka...

Sveçla e Bislimi së bashku me pjesëtarët e policisë e festojnë 28 Nëntorin me fli në veri të vendit

Ministri i Punëve të Brendshëm, Xhela Sveçla së bashku me zëvendëskryeministrin e Kosovës , Besnik Beslimin, kanë publikuar fotografi duke e festuar 28...